Genç Kalemler Derneği iftar programı düzenledi

Dün akşam Gostivar’a bağlı Aşağı Banisa köyünde Genç Kalemler Derneği ve Edirne Mimar Sinan Vakfı işbirliğinde iftar programı düzenlendi.

Dün akşam Gostivar’a bağlı Aşağı Banisa köyünde Genç Kalemler Derneği ve Edirne Mimar Sinan Vakfı işbirliğinde iftar programı düzenlendi. İftara Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Beycan İlyas, TDP Milletvekili Yusuf Hasani, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Başkanı Erdoğan Saraç, köy halkı, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Genç Kalemler Derneği gönüllü üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar programında konuşan Genç Kalemler Derneği Başkanı Türker Kamber, “Biz Genç Kalemler Derneği, geleneksel olarak düzenlediğimiz iftarların 9.sunu düzenlemekteyiz. İftara köy halkımız, STK’lar ve Genç Kalemler Derneği üylerimizi davet etmek üzere yaklaşık 500 kişilik bir iftar düzenlemekteyiz. İftarı Edirne Mimar Sinan Vakfı ile beraber yapmaktayız. Bu iftarlar bizim için artık bir gelenek oldu. Her yıl birer defa dernek üyeleri ile birlikte iftar sofrasında buluşuyoruz. Derneğimiz her geçen gün büyüyen bir aile şekline geldi” dedi.

 

 

 

Read Previous

Ensar Derneği yetimlere iftar verdi

Read Next

Boşnak lider Bakir İzetbegovic: Erdoğan, İslam bayrağını gururla taşıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *