FSK, 37 ülke ordusu ile ortak operasyonlar yürütüyor

Kosova Güvenlik Gücü (FSK) birlikleri, 37 diğer ortak ülkenin ordularıyla birlikte operasyonlar yürütüyor. FSK mensupları İzmir’de düzenlenen “Efes 2022” tatbikatı sırasında hava saldırı operasyonları yürütüyor.

Kosova Savunma Bakanı Armend Mehaj, sosyal medyada  yaptığı bir paylaşımda, FSK’nın  18 Mayıs 2022 – 09 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen  “EFES 22” tatbikatına katıldığını  duyurdu.

“FSK birlikleri, diğer 37 ortak ülkenin ordularıyla birlikte operasyonlar yürütüyor ve bu tatbikat sırasında hava saldırı operasyonları gerçekleştirmekteler. “ ifadelerine yer veren Mehaj, “Diğer ülkelerle birlikte tatbikatlara devam etmek, iyi hazırlanmış, uzun süredir devam eden hedefimiz olan NATO standartlarını karşılamaya hazır bir ordu anlamına gelmektedir” şeklinde yazdı.

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın daveti üzerine Bakan Mehaj, dün Kosova Güvenlik Gücü’nün  de katıldığı “EFES 2022” askeri tatbikatının nihai icrasını yakından takip ettiğini açıkladı.

Mehaj paylaşımında, “Bu tür tatbikatlara katılım, askeri alanda işbirliği ile uyumludur; Eğitim, FSK mensuplarının mesleki eğitimi, askeri tıp, Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliğinin kilit noktaları arasında yer aldı ve Bakan Akar ile de görüşme konusu oldu…” ifadelerini kullandı.

Kosovaport

Read Previous

Rama’dan kriz uyarısı

Read Next

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Kosova bayrağını göstermemeye dikkat ediyor