Kuzey Makedonya Sağlık Bakanı Venko Filipçe, sağlık protokollerine uyulması halinde nüfus sayımı ve yerel seçimlerin sorun olmayacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Venko Filipçe bugün Kalkandelen’de düzenlediği basın toplantısında, nüfus sayımı ve yerel seçimlerin yapılacağı önümüzdeki aylarda hangi önlemlerin alınacağına epidemiyolojik durumun belirleyici olacağını ancak protokollere uyulursa herhangi bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

Geçen sene büyük mitingler yapılmaması için önerilerde bulunulduğunu hatırlatan ve siyasi partilerin miting ve toplantıların nasıl olması gerektiğine yönelik önerilerin olacağının bilincinde olması gerektiğini vurgulayan Filipçe, “Ve şimdi, açık havada veya içeride toplantı veya etkinlikler düzenlemek için genel öneriler var – mevcut toplam kapasitenin ne kadar kapasite işgal etmesi gerektiği, tutulması gereken mesafeler ve protokoller dahilinde etkinlik düzenleme bağlamında herhangi bir sorun görmüyoruz. Yani, protokollere uyulmadığında bir sorun var.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki Haber

DSK: Şu ana kadar 15 bağımsız belediye başkanı adayı gerekli imzaları topladı

Sonraki Haber

“Yolsuzluğa karşı muhalefet iş birliği”