Erdoğan Saraç, milletvekili adayı oldu

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, VMRO DPMNE öncülüğündeki ‘’Senin Makedonyan’’ Koalisyonu’nda 6. Seçim Bölgesi 4. Sıra adayı oldu.

TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘’Bugün ” Senin Makedonya’n” koalisyonu son derece görkemli bir biçimde 6 Seçim bölgesi için 12O milletvekili aday tanıtımını gerçekleştirdi. Türk Milli Birlik Hareketini temsilen benim adaylığım tescillendi ve 6 Seçim bölgesinden 4 sıra milletvekili aday olarak listede yer almaktayım. Bugüne kadar 34 yıl milli ve manevi değerlerimizi vatan ve devlet bildiğim Makedonya’da nasıl savunduysam, milletvekili olarak da yine davamı ülkemizin her karış toprağında ve soydaşlarımızın yaşadığı her yerde savunacağıma yemin ederim.

Zor şartlarda, muhalefet ederek nasıl yanınızda olduysam, iktidara gelince daha rahat ve icraatçı bir ruhla olacağıma her soydaşımın emin olmasını isterim. Allah nasib ederse, devletin bize garanti ettiği imkanların nasıl emrimizde olacağı gün yakındır. Allah nasib etsin ve utandırmasın. Evraklarda da gözüktüğü gibi bir Türk olarak seçime katılacağımı imzaladım ve Devlet Seçim Komisyonuna iletilmek üzere ilgili makama teslim ettim.

Milletimize, devletimize, ülkümüze hayırlı olsun.’’

Read Previous

Filistinliler, İsrail işgaline karşı “Toprak Günü” yürüyüşü düzenledi

Read Next

Avrupa Cephesi İttifakı, Gostivar’da gövde gösterisi yaptı