“Emeklilik fonu istikrarlı, ödemeler zamanında ve güvenilir”

Kuzey Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, emeklilik fonunun istikrarlı olduğu ve ödemelerin zamanında güvenilir bir şekilde yapıldığı belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Emeklilik ve Maluliyet Sigorta Fonu’nun krizde olduğu ve devletin bankalara ödemeleri geciktirdiği iddialarını yalanladı ve reddetti.

Geçmiş yıllarda emekli maaşlarının ödenmesinde tek bir günlük gecikme olmadığını ve bunların büyümesinin sürekli ve açıkça fark edilen Bakanlık açıklamasında, “Ayrıca, emekli maaşlarının ilk erken ödenmesinin başladığı Kovid salgını sırasında bile Emeklilik Fonu’na yapılan transferlerin zamanında ve güvenilir olduğu kanıtlı.” denildi.

Ayrıca, zamların hiçbirinin Fonun istikrarını tehdit etmediğini ve emekli maaşlarının düzenli ödenmesini aksatmadığını vurgulanan açıklamada, “Bunun vatandaşlara olan bağlılığın ve benimsenen politikaların stratejik seçiminin yanı sıra uzun vadeli politika seçiminin açık bir göstergesi olduğunu da sözlerine eklediler. Emekli Sandığının istikrarını sağlayan ve aynı zamanda emeklilerin güvenliğini sağlayan planlama.” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

Bulgaristan’da 6 yılda 50 binden fazla çocuk okula geri döndürüldü

Read Next

Kosova’nın yeni Savunma Bakanı Ejup Maqedonci oldu