El Hilal Derneği’nin Yıllık Genel Kurul olağan toplantısı yapıldı

El Hilal Yardım Kuruluşu, 2021 Çalışma raporlarının ve bu yıl için eylem programının gözden geçirip onaylandığı Genel Kurulu’nun olağan Yıllık Toplantısı Üsküp’te gerçekleştirdi.

Meclis üyelerinin yaptıkları konuşmalarda özellikle zorlu pandemi döneminde yaşanılan zorluklardan sonra yapılan çalışmaların başarılı geçtiği kanaatine varıldı. Tartışmaların eksik olmadığı ilham verici ve yapıcı bir atmosferde geçen toplantıda bu dönemde, yedi program faaliyeti aracılığıyla ülkedeki 16 şubesinde ekonomik açıdan zor durumda olan yaklaşık üç bin aile El Hilal’in yardımlarından yararlandığı sonucuna varıldı.

El Hilal Başkanı Behicüddin Şehabi yaptığı konuşmada, bu hayır kurumunun hala gönüllü faal üyeler tarafından yönetilmesi ve kuruluşun gönüllü calışmalarına rağmen, bu hareket tarzının daha da cesaretlenmesinin engellenemediğini, aksine her geçen yıl daha fazla gönüllüleri daha aktif olmaya teşvik ettiğini vurguladı.

Meclis, iki yıllık toplantı arasında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Nuri Recepi’nin yerine Üsküp’ten İlhan Mani’yi Denetleme Kurulu’na yeni üye olarak seçti.

Meclis Başkanı Etem Celadini’nin önerisi üzerine, rahmetli Prof. Nuri Recepi’nin ruhuna Mutalib Ademi hocaefendi tarafından Fatiha okunarak dua yapıldı.

Read Previous

“RUBASAM’dan çok değerli bilimsel demografik bir eser”

Read Next

TDP’den hükümete “sorgulama” mesajı