El Hilal İnsani yardım kuruluşu bu yıl da faaliyetlerinden biri olan 7 Mart Öğretmenler gününü kutlayarak farklı etkinlikler gerçekleştirdi.

Eski Üsküp Türk Çarşısı’ndaki Nobel Kütüphanesi’nde, 2004 yılından bu yana geleneksel olarak aralıksız kutlanan 7 Mart Öğretmenler Günü program etkinliğini düzenlendi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bu günün öneminden bahsedildi ve öğretmenlerin geneli için önemli bir gün olan bu kutlama vesilesiyle emekli öğretmenlere teşekkürnameler verildi ve kırsal bölgelerdeki okul kütüphanelerine kitaplar hediye edildi.

Üsküp’e bağlı Studeniçan’dan El Hilal gönüllüsü İmer Bislimi ile Kumanova’dan Etem Celadini, bu yıl hayırseverlik alanındaki katkılarından dolayı ve yeni nesillerin eğitimine yönelik yıllarca kanıtlanmış çalışmalarından dolayı takdirnameler verildi.

Müdürler Azam Aki, Abdülkadır Selimi ve Nebi Recepi tarafından temsil edilen Üsküp’teki Araçinovo ve Draçevo ile Gostivar’daki Vrutok köyü okullarının kütüphanelerine El Hilal tarafından hediye olarak 110 kitaptan oluşan kitap seti teslim edildi.

Bağışlanan ve farklı başlıklardan oluşan kitaplar çeşitli yayınevleri tarafından sağlandı.

Bu etkinliğin açılışını El Hilal Sekreteri Ali Sadiku üstlenirken, bu günün önemine ilişkin açılış konuşmasını yine eğitim duayeni El Hilal Başkan Yardımcısı Talat Sadiku yaptı.

Aralarında El Hilal bursiyerlerinin de yer aldığı katılımcılara, El Hilal Başkanı Behicüddin Şehapi yaptığı konuşmada bu tarihi güne, bilgiye, öğretmenlere ve öğrencilere El Hilal olarak çok değer verdiklerini, yıllardır geleneksel olarak kutladıkları Öğretmen gününü, pandemi şartlarında mevcut olan zor şartlara rağmen bile, bu yıl da kutlayarak birlikte olmanın yollarını bulduğunu ifade etti ve eğitim ve öğretiminin ne denli önemli olduğunu vurguladı.

Merasimin sonunda, 2020/2021 akademik yılı öğrenci burslarının ikinci taksiti verildi.

Önceki Haber

Sputnik V aşısının ilk dozları Kuzey Makedonya’ya geldi

Sonraki Haber

Yurtdışından 32 bin vatandaş kayıt oldu