Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi, ülkedeki turizm ve hizmet sektörü temsilcileriyle bir araya gelerek Kovid-19 nedeniyle sektörün karşı karşıya olduğu krizleri ele aldı.

Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, kamu çağrısına uygun olarak belgelerle başvuru yapan 1.000’e yakın turizm ve hizmet sektörü işletmesinin Ekonomi Bakanlığı’ndan destek alacağını belirtti.

Toplantıdan önce Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi ve Makedonya Ekonomi Odası’ndan Daniela Mihajlovska-Vasilevska basına bir açıklama yaptı.

Kovid-19 salgının getirdiği ekonomik krizle mücadeleye desteklemeye yönelik dördüncü ekonomik tedbir setinde ülkede çok önemli bir sektör olan turizm ve hizmet sektörüne destek sağlandığını hatırlatan Bekteşi, bakanlık olarak tüm paydaşları dahil ederek kapsayıcı ve şeffaf bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Bekteşi, toplantıda önümüzdeki yıl uygulanması gereken tedbirleri ve bu çok önemli sektörün beklentilerinin neler olduğunu da tartışacaklarını sözlerine ekledi.

Önceki Haber

Bulgaristan’da salgın esnasında 700 bin kişi sağlık sigortası haklarından yoksun

Sonraki Haber

Aliya İzetbegoviç’in otobiyografisi yakın tarihe ışık tutuyor