Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, eğitimde değişiklikler yapılması gerektiğini söyledi.

Başkent Üsküp’teki “Vlado Tasevski” Meslek Lisesi ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, eğitimda reformların ve değişikliklerin yapılması gerektiğini, referandumun ise demokratik bir hak olduğunu ve belirli bir süreci olduğunu söyledi.

Dijitalleşmenin zorluğuna ve reformlarla ilgili referandum oylamasını gerektiren imza toplama girişimine başlanmasına rağmen Carovska, 2021-2022 öğretim yılında birinci ve dördüncü sınıflarda öğretim için hazırlıkların yeni müfredat ve modernizasyonla başlayacağına dikkat çekti.

Sürekli diyalog olduğunu ve Bakanlığın yapıcı önerileri olan tüm ilgililere açık olduğunu ve bunların birçoğunun kabul edildiğini ve hukuki çözüme çevrildiğini belirten Carovska, “Çünkü iki, beş, yedi yıl daha böyle yerimizde sayarsak, şimdi gerçekçi bir şekilde başlamanın ve öğrencilerden bekleyebileceğimiz beş, yedi ve on beş yıllık bir yaklaşım yaratabileceğimiz olası potansiyeli kaybederiz. Şimdi ilköğretime giren insanlar, modern yaşamda eğitilecek daha üretken vatandaşlar olarak ortaya çıkıyorlar.” diye konuştu.

Önceki Haber

K. Makedonya ve Bulgaristan cumhurbaşkanları Üsküp havalimanında bir araya geldi

Sonraki Haber

Yunanistan ve ABD ordusu İskeçe’de gerçek mermiyle eğitim yaptı