Dr. Sadık Ahmet ‘Say Bakalım’ yarışmasında soru olarak soruldu

Batı Trakya Türk Azınlığının merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in ismi, Türkiye’de ‘Say Bakalım’ bilgi yarışmasında yarışmacıya soru olarak soruldu.

Batı Trakya Türk Azınlığının merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in ismi, Türkiye’de ‘Say Bakalım’ bilgi yarışmasında yarışmacıya soru olarak soruldu.

Türkiye’de TRT TÜRK’ün 250.000 Türk Lirası ödüllü bilgi yarışması “Say Bakalım” yarışmasında, konuk yarışmacıya, “Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadele eden tıp doktoru ve siyasetçi kimdir?” sorusu soruldu. Cevap şıkları arasında ‘Ali Uras’, ‘Sadık Ahmet’, ‘Nihat Reşat Belger’ ve ‘Gazi Yaşargil’ yer aldı.

Dr. Sadık Ahmet, Batı Trakya Türklerinin hak arama mücadelesine yapmış olduğu önemli katkılarından dolayı, Türkiye’de ve Türk dünyasında bir çok alanda ismi anılmaya ve yaşatılmaya devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere, Dr. Sadık Ahmet’in bıraktığı mirası gelecek kuşaklara tanıtmak için ve Dr. Sadık Ahmet’in 75. doğum günü anısına Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından ‘Dr Sadık Ahmet’ kitabı yayımlanmıştı.

milletgazetesi.gr

Read Previous

Yunanistan göçmenleri yeniden yerleştirme programından hayal kırıklığı duyuyor

Read Next

Bulgaristan’da kış turizmiyle ilgili çalışma toplantısı düzenlendi