Bulgaristan’da kış turizmiyle ilgili çalışma toplantısı düzenlendi

Bulgaristan Turizm Bakanı İlin Dimitrov, Bansko Belediyesi’nin desteğiyle Bulgaristan Telgraf Ajansı (BTA) tarafından düzenlenen “BG TURİZM 2022/2023 Kış Sezonu” forumunda yaptığı konuşmada, “Bulgaristan’da turizm sektörü olumlu mesajlara ve kış ve yaz turizmine vurgu yaparak Bulgaristan’ı yıl boyunca bir turizm destinasyonu olarak tanıtmaya odaklanmaya ihtiyaç duyuyor. Bansko ise buna iyi bir örnektir” diye kaydetti.

Bakanın ifadesine göre turistlere verilen mesaj, Bulgaristan’da kısıtlama olmaksızın tatil için mükemmel bir fırsat sunulmasıdır. Dimitrov, “Turistler, diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde uygulanan herhangi bir kısıtlamayı düşünmeden tam bir tatilin tadını çıkarabilecekler” diye kaydetti.

Forum katılımcılarının ortak görüşü, olumlu mesajlara, çeşitli, standart dışı ve modern reklamlara, alternatif turizm biçimlerinin sunumuna ve güvenli bir ortamda deneyim fırsatlarına duyulan ihtiyaçtı.

Bansko’da yapılan çalışma toplantısında devletin ve turizm sektörünün yaklaşan kış turizm sezonuna hazır olup olmadığı tartışıldı. Toplantıya BTA Direktörü Kiril Vılçev’in daveti üzerine Turizm Bakanı İlin Dimitrov, BNR Genel Müdürü Milen Mitev, Köstendil Belediye Başkanı Petır Paunov, Samokov Belediye Başkanı Vladimir Georgiev, turizm sektörü temsilcileri ve gazeteciler katıldılar.

Bansko’daki turizm işletme sahipleri, bir aydan kısa bir süre içinde başlayacak olan yeni sezona hazır olduğunu açıkladı. Beklentiler, kısıtlama olmaksızın iyi bir sezon gerçekleştirme yönündedir.  Görüşmelerin öne çıkan konu başlıklarından biri, kış tatil beldesinde sunulan ürünün kalitesiydi.

İlçede küçük ve orta büyüklükte özel uçaklar için bir havaalanı inşa edilecek. Bu yatırım, Bansko’yu pahalı destinasyonlar haritasına yerleştirecek. Otomobil filosunun tamamını elektrikli otomobillerle yenilemek için bir girişim başlatıldı. Bu girişim onu Bulgaristan’daki ilk yeşil kış tatil beldesine dönüştürecek.  

Kış turizm sezonunda Dünyanın en büyük restoran derecelendirme organizasyonu olan Michelin Guide’den eğitmenler davet edilecek. Çalışma toplantısında amacın, Bansko bölgesinde yıldızlı birkaç restoran olması olduğu netleşti.

Kırcaalihaber

Read Previous

Dr. Sadık Ahmet ‘Say Bakalım’ yarışmasında soru olarak soruldu

Read Next

F1 Sao Paulo Grand Prix’sinde sprint yarışının galibi Russell oldu