“Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe Çalıştayı” Sırbistan’da düzenlenecek

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) yurt dışında organize ettiği Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe Çalıştayı’nın 6. adresi Belgrad olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle zincir toplantılar olarak organize edilen çalıştay, Brüksel, Budapeşte, Bükreş, Viyana ve Kazablanka’nın ardından 28 Mayıs’ta Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilecek.

– Çalıştaya bilim insanları ve medya profesyonelleri katkı verecek.

Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe Çalıştayı’nın açılış konuşmalarını RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, YEE Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ve Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy yapacak.

Uluslararası akademik paylaşımların gerçekleştirileceği etkinlik, Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ın medya ve algı konulu sunumuyla başlayacak. Çalıştay kapsamında düzenlenecek panelde dijital çağın medya okuryazarlığı tartışılacak. “Dijital Çağda Medya, Türk Dili ve Metaverse Etkisi” başlıklı oturumu RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu yönetecek.

Belgrad Üniversitesi Türkoloji Bölümünden Prof. Dr. Mirjana Marinkovic’in “Dijital Çağda Türkçe Öğrenmek” konulu sunumunu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanı Gökhan Yücel’in “Dijital Çağda Yeni İletişim Yolları” temalı konuşması takip edecek.

RTÜK Üyesi Taha Yücel’in “Dijital Çağda Sosyal Medyanın Gücü” başlıklı hitabının ardından YEE Kültürel Diplomasi Akademisi Koordinatörü Dr. Melih Barut “Metaverse Etkisi” üzerine konuşacak.

AA

Read Previous

Bulgaristan Başbakanı Petkov Davos’ta Avrupa’nın Rusya’ya olan bağımlılığını eleştirdi

Read Next

VMRO DPMNE, Meclis Başkanı Caferi için gensoru önergesinde bulunacak