“Desteğin iptali için tüm mekanizmalarımızı kullanacağız”

Makedonya’nın Türk kökenli Devlet Bakanı Elvin Hasan (fotoğrafta), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye-Makedonya ilişkilerini ve Makedonya’daki Türk toplumunun durumunu değerlendirdi. ( Dzihat Aliju – Anadolu Ajansı )

Makedonya Cumhuriyeti Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan, FETÖ iltisaklı gazeteye destek verilmesiyle ilgili, “Bu talihsiz durumun bir an önce düzeltilmesi, verilen maddi desteğin iptali için tüm mekanizmaları kullanacağımızı bildirmek isteriz” dedi.

Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan kabinesinden yapılan açıklamada:

“Bakanlık görevini üstlenmemden önce, M.C. Hükümeti tarafından yazılı medyaya destek programı sunulmuş ve bütün süreç Basılı Medya Derneği tarafından yönetilmiştir. Ne yazık ki bu programdan destek alan gazeteler arasında FETÖ’nün yayın organı Zaman gazetesinin de yer alması çok büyük bir talihsizliktir. Zaman gazetesine verilen desteği medya aracılığıyla öğrenirken, ilgili makamlar ile derhal görüşme gerçekleştirip konu hakkında detaylı bilgi verdim ve bu karara tepkilerimizi ilettik. Bu talihsiz durumun bir an önce düzeltilmesi, verilen maddi desteğin iptali için tüm mekanizmaları kullanacağımızı bildirmek ister, saygılarımızı sunarız” ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere, Makedonya Cumhuriyeti İletişim ve Şeffaflıktan Sorumlu Devlet Bakanı Robert Popovski dün düzenlediği basın toplantısı ile destek verilen Basılı Medyaya Basım ve Dağıtım Desteği alan medya organlarını açıkladı. 13 medya kurumunun başvurduğu programda 11 basılı medya kuruluşu destek kazandı. Program çerçevesinde Makedonya’da yayın yapan FETÖ iltisaklı gazetenin de yaklaşık 15 bin Euro destek alacağını açıklamıştı.

 

Read Previous

“Teröre karşı Türkiye’nin yanında olacağız söylemleri eyleme dönüşmeli”

Read Next

‘Ud’um ile bütün derdimi anlatabilirim’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *