Davkova: Cumhurbaşkanı adayı olup olmamayı hala düşünüyorum

Son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde VMRO-DPMNE’nin adayı olan Gordana Silyanovska-Davkova, hâlâ cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılıp katılmamayı düşündüğünü söyledi.

Kanal 5 televizyonundaki bir programa katılan Gordana Silyanovska-Davkova, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunu VMRO-DPMNE lideri ile görüştüğünü ancak henüz nihai bir karar vermediğini söyledi.

Davkova, VMRO-DPMNE’nin cumhurbaşkanı adayına herkesin aday olabileceğini ve programını kongrede sunması gerekeceğini, ancak nihai kararın delegeler tarafından verileceğini sözlerine ekledi.

Bu yılki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucunun geçmiş cumhurbaşkanlığı seçimlerinden farklı olması için birçok nedeni olduğunu kaydeden Davkova, Arnavut muhalefet bloğunun kendi cumhurbaşkanı adayını sunacakları ve yakın zamanda bir Arnavut cumhurbaşkanının beklenip beklenmeyeceği yönündeki açıklamalarına ilişkin de konuştu.

Davkova, cumhurbaşkanı adaylarının etnik kökenleriyle ilgili bir sorun olmadığını, en önemli şey adayın bilgisi ve belagati olduğunun altını çizdi.

Read Previous

ABD Büyükelçisi: Seçmenler, VMRO-DPMNE’nin Avrupa entegrasyonuna yönelik planını bilmeli

Read Next

“Türkiye ve Yunanistan arasında ikili ticaret ve karşılıklı yatırımlar açısından büyük bir potansiyel var”