ABD Büyükelçisi: Seçmenler, VMRO-DPMNE’nin Avrupa entegrasyonuna yönelik planını bilmeli

Amerika’nın Kuzey Makedonya Büyükelçisi Angela P. Aggeler, ülkeyi Avrupa Birliği’ne doğru ilerletmek için en önemli şeyin yaklaşan seçimlerde doğru karar vermek olduğunu söyledi.

ABD’nin Kuzey Makedonya Büyükelçisi Angela P. Aggeler, muhalefetin (VMRO DPMNE) ülkenin Avrupa entegrasyon yoluna ilişkin planının vatandaşlarla paylaşılması gerektiğini kaydetti.

VMRO-DPMNE liderinden bu planı görmesini isteyip istemeyeceği sorusuna Aggeler, eğer paylaşmak isterse görmekten mutlu olacağını belirtti.

Seçmenlerin ve ülkenin halkının bu planı ve diğer ülkelerle mevcut sorunları çözecek herhangi bir planın ayrıntılarını duymasının çok önemli olduğunu düşündüğünü kaydeden Aggeler, “Ülkedeki seçmenlerin, tüm adaylardan geleceğe yönelik planlarının ne olduğunu ve bunları nasıl hayata geçireceklerini çok net bir şekilde anlamalarını isteyeceğini umuyorum.” ifadelerini kullandı.

Teknik Hükümetteki bölünmeyle ilgili olarak Amerikan büyükelçisi, VMRO-DPMNE’nin bu Hükümete oy vermemesinin hayal kırıklığı yarattığını ancak yine de kadrolarını uygun pozisyonlara atadıklarını anımsattı.

Her hükümetin halkının yararına çalışmasını beklediğini ifade eden Aggeler, “Ve evet, VMRO-DPMNE’nin Hükümete oy vermemesi hayal kırıklığı yarattı, ancak yine de bakanlarını uygun pozisyonlara ve diğer bakanlıklara bakan yardımcılarını yerleştirdiler. Bu yüzden teknik Hükümetin en iyi çıkarlar doğrultusunda çalışmaya devam edeceğini umuyorum Bu ülkenin vatandaşlarının ve şu ana kadar da göstereceklerini gösterdiler, umarım devam ederler.” değerlendirmesinde bulundu.

Aggeler, ABD ile Kuzey Makedonya arasındaki ortaklığın, anayasa değişiklikleri kabul edilmese bile devam edeceğini, ancak hayal kırıklığına uğrayacaklarının altını çizdi.

Read Previous

Kosova Başbakanı Kurti: İsrail kendini savunma hakkına sahiptir

Read Next

Davkova: Cumhurbaşkanı adayı olup olmamayı hala düşünüyorum