Darbe girişimi Türkiye’ye ilgiyi azaltmadı

FETÖ’nün darbe girişimi Bosna Hersek ve Makedonya vatandaşlarının Türkiye’ye ilgisini azaltmadı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi, Makedonya ve Bosna Hersek vatandaşlarının Türkiye’ye ilgisini azaltmadı.

Yaz tatilini Türkiye’de geçirmeyi planlayan Bosna Hersek ve Makedonya vatandaşları, son gelişmelere rağmen tatil planlarını iptal etmedi.

Türkiye’de durumun sakinleşmesinin ardından, Makedonya’dan Antalya’ya uçuşlar da rutin bir şekilde gerçekleşmeye devam ediyor.

AA muhabirinin Üsküp’teki turizm acentalarından aldığı bilgiye göre, Türkiye’deki gelişmelere rağmen vatandaşların Türkiye’ye tatillerinden vazgeçmezken, Antalya hala en çok ilgi gören tatil adresi olmaya devam ediyor.

Üsküplü bir acentanın temsilcisi Suzana Zelenikovska, Türkiye’nin geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda büyük ilgi gördüğünü belirtirken, geçen cuma yaşanan darbe girişiminin vatandaşların tatil planlarını değiştirmediğini söyledi.

Temmuz ayındaki tüm tatil paketlerinin programa uygun olarak devam ettiğini ifade eden Zelenikovska, “Müşterilerimizin tamamı, tatillerini Türkiye’de geçirme konusunda kararlı.” dedi.

Zelenikovska, Türkiye’nin tatil konusunda en iyi ülke olduğunu ifade ederek, “Bunun sebebi Türkiye’deki tatil bölgelerinde en iyi otellerin, en uygun fiyatların ve en kaliteli hizmet anlayışının bulunması.” diye konuştu.

Bosnalıların ilgisi de azalmadı

Bosna Hersek’te faaliyet gösteren turizm acentaları da darbe girişimine rağmen Türkiye’ye ilginin azalmadığını bildirdi.

Saraybosnalı bir turizm acentasının temsilcisi Mesud Trgo, rezarvasyonlarının neredeyse ikiye katlandığını vurgulayarak, kişisel nedenlerden dolayı çok az sayıda rezervasyon iptali yaptıklarını söyledi.

Kaynak: AA

Read Previous

Dini törenlerin Bulgarca olmasını öngören yasa tasarısı Meclis’e sunuldu

Read Next

Yılın sonuna kadar Üsküp’ün Hayvanat Bahçesi file kavuşacak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *