Danimarka, Kuzey Makedonya ehliyetlerini tanıdı

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanlığı, Danimarka’nın bugünden itibaren Kuzey Makedonya’nın sürücü ehliyetlerini tanıyacağını açıkladı.

Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bugün itibariyle sürücü ehliyetlerimiz Danimarka’da da tanınmaktadır. Kopenhag’daki büyükelçiliğimizden alınan en son bilgi, Danimarka makamlarının ikili işbirliğine dayalı olarak Kuzey Makedonya’nın ehliyetlerini tanımaya karar verdiği yönünde.” ifadelerini kullandı.

Bu kararla, 14 Aralık’tan itibaren Danimarka topraklarında daimi ikametgahı bulunan Kuzey Makedonya vatandaşları, ehliyetlerini B kategorisi için uygun bir Danimarka ehliyetiyle değiştirerek sürüş testini geçmek için başvuru yapmadan araç kullanabilecek.

Osmani, “Danimarka’daki Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşları için bu sorunun nihai çözümü onlar için büyük önem taşıyor ve Danimarka’daki diasporamızın sayısı dikkate alındığında, on yıl boyunca oradaki günlük yaşamlarına yük olan bir sorunun üstesinden gelindi.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Sırbistan’da protestolar sonrasında 2,4 milyar dolarlık madencilik projesi iptal

Read Next

Spasovski: Terörle mücadele ciddi bir meydan okuma