Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ülkedeki gündem ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski yarın bitecek olağan üstü hal (OHAL), koronavirüs salgını ve erken genel seçimler tarihi ile ilgili konuştuğu bir basın toplantısı düzenledi.

Düzgün bir seçim süreci ve seçimler olmadan ülkenin siyasi ve güvenlik kriziyle karşı karşıya kalacağının altını çizen Pendarovski ülkedeki iktidar partisi SDSM Genel Başkanı Zoran Zaev ve ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski’yi seçimlerle ilgili fikir ayrılıklarını gidermek için bugün bir toplantı yapmaya davet etti.

Yeni bir OHAL ilan etmeye  gerek olmadığını kaydeden Pendarovski, “Önümüzdeki süreç için yeterli miktarda tıbbi ve koruyucu ekipman sağlandığını öğrendim. Buna ek olarak, hükümet yeni bir olağanüstü hal için resmi bir talepte bulunmadı.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Pendarovski iktidar ve muhalefetin seçimlerin pazar günü yerine çarşamba günü yapılması noktasında anlaştığını sözlerine ekledi.

 

 

 

Önceki Haber

“Yunanistan, deniz yetki alanlarının sınırlandırılması konusunda Türkiye ile diyaloğa her zaman açık”

Sonraki Haber

Bulgaristan Başbakanı, AK Başkan Yardımcısı Westeger ile Bulgaristan’ın Euro Bölgesinin “bekleme odasına” girişini ele aldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × five =