Cumhurbaşkanı Pendarovski, “El Hilal” Yardımlaşma Derneği temsilcileriyle görüştü

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, “El Hilal” Yardımlaşma Derneği temsilcileriyle görüştü.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski bugün, Dernek Başkanı Behicudin Şehapi liderliğindeki “El Hilal” insani yardım örgütünün temsilcilerini kabul etti.

Dernek temsilcileri, 4’ü Üsküp’te ve 12’si diğer şehirlerde olmak üzere 16’dan fazla şubesi bulunan ve ülkenin tamamında faaliyet gösteren “El Hilal”in mevcut faaliyetleri hakkında Başkan Pendarovski’ye bilgi verdi.

Belirttikleri gibi misyonları, sürekli olarak en savunmasız olanlara, mali durumu daha zor olan vatandaşlara yakın olmaktır. Bu doğrultuda gıda ve diğer gerekli ürünlerin yanı sıra nesli tehlike altında olan çok üyeli ailelere daimi ikametgah sağladıklarını, başarılı öğrencilere yılda 30 ila 60 burs verdiklerini vurguladılar.

Cumhurbaşkanlığı’ndan ziyaretle ilgili yapılan açıklamada, “El Hilal’in 30 yıllık faaliyetiyle ülkede kurulan ilk sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan kuruluş, dini veya milliyeti ne olursa olsun yardıma ihtiyacı olan tüm vatandaşlara yardım ettiklerini vurguladı. İnsanlık meselesi olduğunda hep birlikte hareket etmeliyiz.” ifadelerine yer verildi.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Pendarovski, “El Hilal”in yoksullukla mücadelede ve çok kültürlü ve çok dinli toplumumuzda sosyal uyumun sağlanmasındaki katkısını ve kararlılığını takdir etti.

Read Previous

Yunanistan’da arıcılar başkent Atina’da gösteri düzenledi

Read Next

Silyanovska-Davkova: Cumhurbaşkanlığı statüsünde derin reformlara ihtiyaç var