Cumhurbaşkanı Pendarovski adaylık için temkinli konuştu

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, 2024 yılında gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili temkinli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gelecek yıl düzenlenecek seçimlerdeki adaylığıyla ilgili de konuşan Pendarovski, ‘’Vatandaşların bu dört yıl hakkında ne düşündüğünü görmek benim için önemli, ondan sonra destek için siyasi partilerle konuşacağım” dedi.

Geçtiğimiz cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisini destekleyen ve şu anda iktidarda olan Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, eski Savunma Bakanı Radmila Şekerinska gibi isimleri aday çıkarabileceği sorusunu yanıtlayan Pendarovski, ‘’Bahsettiklerinizin hepsiyle mükemmel bir işbirliğim var ama bana sorarsanız elimdeki bilgilere göre SDSM’den aday için süreçler henüz başlamadı. BDİ ve 20-30 küçük siyasi parti tarafından desteklendim çünkü kendi adayları yoktu. SDSM ve BDİ’nin artık ayrı adaylarla mı seçime gideceğini bilmiyorum’’ ifadelerini kullandı.

Read Previous

Hollanda, Bulgaristan’ın Schengen üyeliğine ilişkin vetosunu sürdürüyor

Read Next

‘’Avrupa entegrasyonundan yana olan tüm partilerin kararlılıklarını eylemde göstermelerinin zamanı geldi’’