Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batı Trakya Türk Azınlığı sahipsiz değildir

Batı Trakya Türk Azınlık mücadelesinin unutulmaz dava insanı Dr. Sadık Ahmet, ölümünün 25. yılında  Gümülcine’de anıldı. Törende Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın okunan mesajında, “Batı Trakya Türk Azınlığı asla yalnız değildir. Sahipsiz değildir.” sözleriyle Türk Azınlığa sahip çıktı.

Etkinlikte, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını okudu. Konuşmasında, “Canımızdan bir parça olarak gördüğümüz Batı Trakya Türk Azınlığı’nın durumunun iyileşmesi, meselelerin çözülmesi ve refahın artması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Her platformda sizlerin hak ve hukukunu savunmayı sürdürüyoruz” diyen Özügergin, Erdoğan’ın şu mesajını okudu:  

“Batı Trakya Türk Azınlığı’nın meşru haklarının koruma konusundaki ahdimizi bugün bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Batı Trakya Türk Azınlığı asla yalnız değildir! Sahipsiz değildir! Milletimiz, ayrımcılığa ve adaletsizliğe karşı yürüttüğünüz haklı mücadelenizde, sizlerin daima yanınızdadır. Dr. Sadık Ahmet’in uğruna ömrünü harcadığı, mücadele sancağını daha da yukarıya taşımaya kararlıyız.

Bu düşüncelerle merhumun aziz hatırasına ve davasına sahip çıkan tüm soydaşlarımıza şükranlarımı iletiyorum. Rabbimden Dr. Sadık Ahmet’e rahmet, başta muhterem eşi ve çocukları olmak üzere ailesine sabrı cemil niyaz ediyorum. DEB Partisine mensup tüm kardeşlerime sağlık ve afiyet temenni ediyorum.”

Milletgazetesi.gr

Read Previous

Bulgaristan`da Ayasofya için şükür namazı kılındı

Read Next

Beraber Yaşadığımız ve Yaşlandığımız Kavramlar – II Edebiyat Kavramı