Cumhurbaşkanı adayı Arben Taravari kabinesinin ikinci bölümünü tanıttı

Kuzey Makedonya’da yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Arnavut muhalefet kanadı VLEN’in Cumhurbaşkanı Adayı Arben Taravari, seçimleri kazanması halinde kabinesinde yer alacak isimleri tanıtmaya devam etti.

Arnavut İttifakı partisinin Arben Taravari kanadı, Besa Hareketi, Alternativa Partisi ve Demokrasi Hareketi partilerinin oluşturduğu muhalefet koalisyonu “Değişim için Avrupa Bağlantısı”nın (VLEN) cumhurbaşkanı adayı olan Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari, kabinesinin ikinci bölümünü tanıttı.

Cumhurbaşkanı adayı Taravari, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısıyla kapsayıcılık ve meritokrasi ilkelerine dayalı olarak oluşturulacak cumhurbaşkanlığı kabinesinin ilk bölümünü sunduğunu söyledi.

Akademik dünyada, özel sektörde ve kamu sektöründe profesyonelliği kanıtlanmış, başkanlık kabinemden bir başka uzman grubunun tanıtımıyla çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Taravari, “Uzmanlık ve mesleki katkının yanı sıra, her biri belirli nedenlerle kapsamlı toplumsal ilerlemeye olan bağlılıklarını da kanıtlamıştır. Bu insanlar en iyisini bilir ve toplumumuzun gerçekliğini temsil ederler. Hepsi etnik, dini veya siyasi farklılıklar olmaksızın Kuzey Makedonya vatandaşlarına hizmet etme konusunda aynı kararlılığı paylaşıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Kabine ekibini tanıtan Taravari, seçimleri kazanması halinde Büyükelçi Halim Hida’nın Cumhurbaşkanlığının diplomatik danışmanı, Jasmin Kalac’nın Cumhurbaşkanlığının hukuk danışmanı, Urim Veyseli güvenlik ve koruma danışmanı ve Dr. Arianit Reka’nın sözcü olacağını söyledi.

Read Previous

Yunanistan’da uzmanlar toksik ve sağlığa zararlı “Afrika tozu”na karşı uyardı

Read Next

Arnavut İttifakı’nın Sela kanadı, Avrupa Cephesi’ne katılma kararı aldı