Arnavut İttifakı’nın Sela kanadı, Avrupa Cephesi’ne katılma kararı aldı

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken siyasi partilerin hangi ittifaklarda yer alacağı belli oluyor.

Arnavut İttifakı Partisi’nin Ziyadin Sela kanadı bugün başkent Üsküp’te düzenlenen toplantıda 115 evet oyu ile Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) lideri Ali Ahmeti önderliğinde kurulan Avrupa Cephesi’ne katılma kararı aldı.

Arnavut İttifakı Genel Başkanı Ziyadin Sela, toplantının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Tarihin doğru tarafında yer almayı seçtiklerini” söyledi.

Avrupa Cephesi’nde kaç milletvekiline sahip olacakları sorusunu yanıtlayan Sela, milletvekili sayılarını artıracaklarını ve parlamentoda grup kuracak sayıda milletvekiline sahip olacaklarını belirtti.

– Partide siyasi kriz

Arnavut İttifakı partisinde seçim öncesi koalisyon öncesi kriz başlamış ve parti ikiye bölünmüştü.

Arnavut İttifakı Genel Başkanı Arben Taravari, seçimlerde Besa Hareketi, Alternativa Partisi ve Demokrasi Hareketi partilerinin oluşturduğu muhalefet koalisyonu “Değişim için Avrupa Bağlantısı” (LEN) ile seçim öncesi koalisyonu yapacaklarını açıklarken partinin eski Başkanı Ziyadin Sela ve Adalet Bakanı da olan Genel Sekreter Krenar Loga ise bu kararın parti organlarında alınmadığını ve Arnavut İttifakı’nın seçimlere tek başına katılacağını belirtim ve partide iki ayrı meclis toplantısı yapılmıştı.

Read Previous

Cumhurbaşkanı adayı Arben Taravari kabinesinin ikinci bölümünü tanıttı

Read Next

Gazze’de açlık ve ilaç eksikliği nedeniyle ölenlerin sayısı 30’a çıktı