Büyükelçi Şölendil’den Olçak’ın kayınpederine taziye ziyareti

Türkiye’de 15 Temmuz akşamı menfur darbe girişimi gerçekleşmişti ve bu darbe girişimi sonucu Türkiye’de bir çok vatandaş yaralanırken, bir çok da şehit verildi. Bu menfur darbe girişiminin sonucunda AK Parti reklamcısı Erol Olçak ve oğlu Abdullah Olçak şehit edildi.

Aydın Davud / TIMEBALKAN

Aynı zamanda Üsküp damadı olan Erol Olçak ve oğlu Abdullah Olçak için bugün taziye evi açıldı. Taziye evine ziyarette bulunan Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil acılı aileye başsağlığı diledi.

elcı2
Büyükelçi Şölendil, “Bu hepimizin infial duyduğu 15 Temmuz’da girişilen darbe girişimi menfur hareket başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz, meclisimiz, aziz milletimizin cesur ve kararlı tutumları sayesinde çok şükür başarıya ulaşmamıştır”dedi.

Şölendil, “Ama bu arada maalesef şehitler verdik. Bir tanesi de bugün taziye evine ziyarette bulunduğumuz kardeşimiz Erol bey ve oğlu gencecik bir fidan. Hem bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifa diliyorum ve bütün kederli ailelere metanet ve sabırlar diliyorum” diye konuştu.

Read Previous

Türk Hava Yolları’nın tüm uçuş operasyonu aynı ivme ile kesintisiz devam ediyor

Read Next

Kosova Dışişleri ile Türkiye Priştine Büyükelçiliği arasında nota polemiği

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *