Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Bojilov’dan seçim ziyareti

Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov ve Bursa Ticari Ataşesi Lübomir Lübenov, 11 Temmuz’da Bulgaristanda yapılacak seçimler öncesi sandık kurulması kararı verilen Mustafakemalpaşa, Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu.

BAL-GÖÇ Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Hüseyin Arslan ve yönetim kurulu üyelerinin eşlik ettiği Bojilov ve Lübenov’un seçim güvenliği hakkında taleplerini dile getirerek, oy verme işlemi sırasında yapılacak resmi uygulamalar değerlendirildi.

Türkiye genelinde 25 bin, Bursa’da ise 6 bini aşkın çifte vatandaşın oy kullanacağı Bulgaristan seçimleri öncesi sandık kurulması kararı verilen bölgelerde incelemeler yapan Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov ve Bursa Ticari Ataşesi Lübomir Lübenov, Güvenlik tedbirlerinin yanısıra, okulun fiziki ve teknik özellikleri hakkında bilgiler adı.

Konsolos Bejilev, BAL-GÖÇ Şube Başkanı Hüseyin Arslan’la yaptığı görüşmede, Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de görev alacağı oy verme işlemi öncesinde, Bulgar seçim görevlileri Mustafakemalpaşa’ya gelerek konaklayacak. Yine aynı gün kabin ve şeffaf oy sandıkları yerleştirilecek.
Pusulaların içinde bulunduğu oy torbaları ise seçimin ardından güvenlik açısından mühürlü olarak ilgili mercilere teslim edilecek. Bulgaristan seçimlerinde elektronik oy da kullanılabilecek.
Soydaşların azınlık haklarının korunarak geliştirilmesi için Bulgaristan vatandaşlığı bulunanlara oy vermeye çağrısında bulunan BAL-GÖÇ Şube Başkanı Hüseyin Arslan, Konsolos Bojilov ve Ticari Ataşe Lübenov’a Mustafakemalpaşa Peynir Tatlısı ikram etti.

İkram sonrası Konsolos Bojilov BAL-GÖÇ’ün fedarasyon delegeleri Oğuzhan Eren ve Mehmet Arslan ile sohbet ederek hatıra fotğrafı çektirdi.

Kaynak: Kircaalihaber

Read Previous

Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 25 düzensiz göçmen kurtarıldı

Read Next

TİKA, 650’den fazla proje ile Türkiye ve Kosova arasındaki dostluğu güçlendiriyor