Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüftüğü Milli Temel Dini Bilgiler yarışması düzenlendi

Bulgaristan’da bu yıl 16’ cısı düzenlenen Temel Dini Bilgiler Milli Yarışması Kırcaali Bölge Müftülüğü ev sahipliğinde yapıldı.

Daha önce bölge müftülüklerinde yapılan Temel Dini Bilgiler Bölge Yarışmalarında finale kalan çocuklar, milli yarışmaya katılarak bölgelerini temsil ettiler.

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Sosyal İşler Ateşesi Erdal Atalay, Başmüfü Yardımcısı Ahmed Hasan, Kırcaali Beledi Başkanı Doç. Hasan Azis, Sosyal İşler Ateşesi Mehmet Kahvecioğlu, Uluslararası Müslüman Alimler Derneği (UMAD) Üyeleri Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Prof. Dr. Mustafa Karataş, Prof. Dr. Numan Aruç, Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Prof. Dr. Saffet Köse, Prof. Dr. Faruk Beşer, Prof. Dr. Abdurrahman Candan, Doç. Dr. Yakup Bıyıkoğlu, Doç. Dr. Abdullah Tırabzon, Ömer Korkmaz, M. Emin Kılıç, Erhan Recep Haskovo Müftüsü, Seyhan Mehmed Eski Zağra Müftüsü, Nutfi Dayı Veliko Tırnovo müftüsü ve çok sayıda misafir katırldı.

Dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm çocuklara hediyeler verildi.

Daha sonra misafirler Kırcaali bölge müftülüğünü ve Kırcaali Yeni Cami’yi ziyaret ettlier. Değerli misafirleri bölge müftüsü ve belediye başkanı Doç. Dr. Hasan Azis karşıladı, kendilerini Kırcaali’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Kırcaalihaber

Read Previous

Avrupalı gençler 26,4 yaşında evden ayrılıyor

Read Next

Kosova’da 6 bin inşaat şirketine sadece 34 müfettiş