Bulgaristan Meclisi, hükümete karşı gensoru önergesini reddetti

Yeniden Doğuş (Vızrajdane) partisi, Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) İttifakı, Böyle Bir Halk Var (İTN) partisi ve bağımsız milletvekili Radostin Vasilev tarafından enerji politikasında başarısız olduğu gerekçesiyle Denkov  Gabriel hükümetine karşı sunulan gensoru önergesi reddedildi.

Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB)-Birleşik Demokratik Güçler (SDS) İttifakı, Değişime Devam (PP)-Demokratik Bulgaristan (DB) İttifakı ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Meclis grupları gensorunun lehinde oy kullandılar. Gensoru önergesi, 71 lehte karşı 143 aleyhte oyla reddedildi.GERB lideri Boyko Borisov, Meclis Genel Kurulu’ndaki oylama sırasında yoktu.

Eski Başbakan, sosyal medya hesabından Razgrad (Hazargrat) şehrinde seçim öncesi bir toplantıda bulunduğunu ve saat 17.30 sıralarında güvensizlik oylamasına ilişkin yorum yapacağını duyurdu.

Oylamaya GERB – SDS İttifakı’ndan 21, DD-DB İttifakı’ndan 1, HÖH’ten 3 ve İTN’den 1 milletvekili katılmadılar.48 GERB – SDS İttifakı milletvekili ret, 62 DD-DB İttifakı milletvekili ret, 37 Yeniden Doğuş milletvekili kabul, 33 HÖH milletvekili ret, 23 BSP milletvekili kabul, 10 İTN milletvekili kabul ve 1 bağımsız milletvekili kabul oyu kullandılar.

Kırcaalihaver

Read Previous

İstanbul’da “Büyük Filistin Yürüyüşü” düzenlendi

Read Next

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesinde sorun hâlâ çözülmedi