Bulgaristan Meclis Başkanı Jelyazkov, Üsküp’te temaslarda bulunuyor

Bulgaristan Meclis Başkanı Rosen Jelyazkov, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te temaslarda bulunuyor.

Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi, Bulgar mevkidaşı Rosen Jelyazkov ile bir görüşme gerçekleştirdi ve ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Caferi, ‘’Bu bizim üçüncü toplantımızdır ve daha fazla genel işbirliği ve karşılıklı politikalar ile iyi komşuluk ilişkilerinde yeni trendleri uygulamaya koyma isteğimizi gösteren mesajları birlikte göndermek için bir fırsattır.’’ ifadelerini kullandı.

Meclis’te düzenlenen konferansta Caferi, toplantıda parlamento iş birliği, ikili ilişkiler ve Batı Balkan ülkelerinin AB’ye entegrasyonunun öneminin ele alındığını belirtti.

Caferi,İkili ilişkiler açısından, her ikisinin de somut ve vatandaşlar tarafından görülebilen sonuçlara ulaşmak için karşılıklı güvenin inşasına katkıda bulunabilecek olumlu söylemin teşvik edilmesi gerektiği konusunda hemfikir olduğunu söyledi.

Açıklamanın ardından Arkeoloji Müzesi’nde “Gümüş Trakya” sergisinin açılışı yapıldı.

Sergi, Bulgar Akademisi’ndeki bir müzeyle birlikte Ulusal Arkeoloji Enstitüsü tarafından düzenlendi ve 18 Bulgar ulusal, bölgesel ve belediye müzesinden 1.700 eser sunuldu.

Read Previous

 Bulgaristan, Doğu Avrupa’da bağlantı için aktif olarak çalışıyor

Read Next

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı: Şifa Hastanesi’nde toplu mezar kazmaya başladığımızı Kızılhaç’a bildirdik