Bulgaristan Başmüftülüğü ile Yesevi Yardım Hareketi Derneği, yeni ortak projeler hayata geçirecek

Bulgaristan Başmüftülüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Başmüftülük ve Yesevi Yardım Hareketi Derneği ortak faaliyetlerine devam edecek ve yeni sosyal projeleri hayata geçirecek.

Bu konu, Yüksek İslam Şurası Başkanı Vedat Ahmet ve Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet’in Yesevi Yardım Hareketi Derneği Genel Başkanı Mahmut Cömert ve yardımcısı Selami Gürgil ile gerçekleştirdikleri görüşmede tartışıldı.

Başmüftülük’te gerçekleşen görüşmede konuklar, sünnet merasimleri gerçekleştirme konusunda Başmüftülük kurumu ile iş birliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’deki depremzedelere yapılan yardımlardan dolayı Plovdiv (Filibe) Bölge Müftülüğü’nün yanı sıra bağış kampanyası amacıyla bir yardım toplama noktası oluşturulmasından dolayı da teşekkürlerini dile getirdiler.

Mahmut Cömert ve Selami Gürgil, Türkiye ve 25 ülkede ihtiyaç sahiplerine sosyal ve sağlık hizmetleri sunmaya odaklanarak halihazırda üzerinde çalıştıkları projeleri sundular.

Yesevi Yardım Hareketi Derneği temsilcileri ayrıca örgütün Türkiye’de depremden etkilenen bölgedeki faaliyetleri hakkında da bilgi verdiler.

 Vedat Ahmet ve Beyhan Mehmet ise Başmüftülüğün geliştirdiği sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdiler. Görüşmede sosyal alanda ortak projeler hayata geçirilme olanakları da ele alındı.

Konuklar, Başmüftülük yönetimini Yesevi Yardım Hareketi Derneği’nin merkezinin bulunduğu Kayseri’ye davet ettiler.

Kırcaalihaber

Read Previous

Türk Mutfağının lezzetleri Atina’da tanıtıldı

Read Next

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic parti liderliğinden çekildi