Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Sırp üyesi Cvijanovic, Aliyev’le görüştü

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı ve Sırp üyesi Zeljka Cvijanovic, Bağlantısızlar Hareketinin Kovid-19 Temas Grubu Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le görüştü.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Aliyev görüşmede, Azerbaycan’ı ziyaret ettiği için Cvijanovic’e teşekkür etti, bu ziyarette ikili ilişkileri ele alma fırsatı elde ettiklerini belirtti.

Cvijanovic, Azerbaycan’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakü’nün güzelliğinden etkilendiğini söyledi.

Bosna Hersek ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin üst düzeyde olduğunu kaydeden Cvijanovic, salgın ve sel felaketi döneminde Azerbaycan’ın Bosna Hersek’e verdiği destekleri takdirle karşıladıklarını vurguladı.

Cvijanovic, Bosna Hersek ile Azerbaycan arasında ekonomi, ticaret, yatırım, enerji ve diğer alanlarda büyük işbirliği fırsatları olduğuna dikkati çekti.

Azerbaycan ile Bosna Hersek arasındaki siyasi ilişkilerin çok iyi düzeyde olduğu belirtilen görüşmede, ekonomik ve ticari ilişkilerin daha da güçlendirilmesinin yanı sıra iş çevreleri arasında doğrudan temasların teşvik edilmesinin önemi ifade edildi.

Bakü ve Saraybosna şehirlerinin 1970’li yıllarından itibaren kardeş şehir oldukları hatırlatılan görüşmede, şehirler arası ilişkilerin geliştirilmesinin önemi de vurgulandı.

Cvijanovic, Aliyev’i Bosna Hersek’e davet etti.

trtavaz

Read Previous

Bosnalı Sırp lider Cvijanovic, aldığı “Bağımsızlık Günü” tebrik mektubuna tepki gösterdi

Read Next

K. Makedonya bilim camiası bir bilim doktoru daha kazandı