Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul çalışmaları kapsamında New York’ta bulunan Batı Balkan liderleriyle bir araya geldi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul çalışmaları kapsamında aralarında Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani’nin de bulunduğu Batı Balkan liderleri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, bölgedeki son durum ve önümüzdeki ay yapılacak olan Batı Balkanlar konulu AB zirvesi ele alındı.

AB tarafından görüşmeyle ilgili yapılan açıklamada, “Yüksek Temsilci ve Batı Balkanlar liderleri, önümüzdeki ay yapılacak AB-Batı Balkanlar Zirvesi ışığında, bölgedeki durum ve AB-Batı Balkanlar ilişkileri hakkında fikir teatisinde bulundu.

Yüksek Temsilci, mevcut dinamiklerin üstesinden gelmek ve süreci ilerletmek için hem Batı Balkan ortaklarının hem de Avrupa Birliği ile üye ülkelerin güçlü bir taahhüdüne duyulan ihtiyacın altını çizdi” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

Kosova ile Arnavutluk Meclis Başkanları görüştü

Sonraki Haber

Şehit Astsubay Hüseyin Kutlu, Kosova’da anıldı