Batı Trakya’da “İnsanlık İyilik Kuşansın” Yardım Kampanyası

Batı Trakya Türklerinin büyük bir yardım kampanyası daha başarıyla gerçekleşti. “İnsanlık İyilik Kuşansın” projesini hayata geçiren gençler, Batı Trakya’nın her yerinden Suriyeli mülteciler için gıda, giysi, temizlik ürünleri toplayarak kendilerine teslim etti.
Ultraslan Yunanistan Grubu ve Batı Trakya’da diğer takımların taraftar gençleri tarafından toplanan eşya ve yiyecekler sağ salim Kılkış (Kilkis) bölgesinde bulunan İdomeni sınır kapısında bekletilen Suriye, İran, Irak, Afganistan, Pakistan, Güney Afrika ve Sudan vatandaşlarına ulaştırıldı.

Galatasaray takımının Batı Trakyalı taraftarları tarafından kurulan sivil toplum örgütü olan ultraAslan Yunanistan grubu örnek bir çalışmaya imza atarak Yunanistan’ın Makedonya sınırı yakınında bekletilen zor durumdaki Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası başlatmıştı.

30 Ekim 2015 Cuma günü Çınar FM’de Hasan Hocaoğlu’nun hazırlayıp sundu KOKTEYL programına konuk olan ultrAslan Yunanistan Grubu Başkanı Fatih Kesit ve Genel Koordinatör Güner Reşit kampanya hakkında halka bilgi vermişti.

 

milletgazetesi.gr/

Read Previous

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Çavuşoğlu ile Belgrad’da görüşebiliriz

Read Next

DBB, NATO’nun Karadağ’a Yapmış Olduğu Üyelik Davetini Selamladı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *