Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası Sırbistan’da düzenlenecek

Türkiye Atletizm Federasyonu Gözlemciler Kurulu Üyesi, Dağ Koşusu Milli Takımı’nın kafile başkanı Mehmet Münir Cura, Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda Türkiye’nin bariz üstünlüğü bulunduğunu vurgulayarak, bu yılki organizasyonda bunu devam ettirmek istediklerini söyledi.

Mehmet Münir Cura, Sırbistan’da 5 Mayıs’ta düzenlenecek şampiyonaya Edirne’de hazırlanan milli takımın kampında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Millilerin organizasyona çok iyi hazırlandığını belirten Cura, şöyle konuştu:

“Balkanlardan 13 ülkenin katıldığı şampiyonada Türkiye’yi 16 sporcumuzla temsil edeceğiz. Bu yıl 10’uncusu yapılacak şampiyonada Türkiye’nin bariz üstünlüğü var. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonunun desteğiyle şu ana kadar takım ve madalya bazında Türkiye birinci sırada, adeta rakibimiz yok. Madalyaları rahatlıkla alıyoruz.”

Cura, milli takımın aynı zamanda Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına da hazırlandığını belirterek, “Amacımız, Avrupa ve dünyada da üst sıralarda yer almak. Dağ koşusunda üstünlüğümüz bulunuyor, dünya çapında madalya alan sporcularımız var. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyoruz, ay-yıldızlı bayrağımızı uluslararası maratonlarda göndere çekiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Balkanlarda en büyük favori Türkiye”

Kamp müdürü Nurettin Bilir de Türkiye’yi Balkanlarda en iyi şekilde temsil ederek, madalyalarla dönmek istediklerini ifade etti.

Balkanlarda en büyük favorinin Türkiye olduğunu dile getiren Bilir, “Uzun süredir devam eden bir şampiyona ve bu süre içerisinde en fazla madalya ve başarı kazanan ülke Türkiye.” dedi.

Milli takımın kaptanı Duygu Turgut Boyan ise federasyonun ve antrenörlerin altyapı yetişmesi açısından önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Türkiye’nin dağ koşusu branşında da başarılı olduğunu belirten Boyan, dünyadaki çeşitli organizasyonlarda başarılar elde ettiklerini kaydetti.

Balkan Atletizm Birliğine üye ülkelerin katıldığı şampiyonada Türk Milli Takımı şu sporculardan oluşuyor:

Selma İsot, Özlem Özdemir, Eylem Gür, Sevdiye Uzun, Duygu Turgut Boyan, Dilan Atak, Elif Aslan, Kenan Sarı, İslam Adli, Azad Yüce, Hüseyin Can, Yasemin Zengin, Ayhan Sağlam, Emrah Günen, Kemal Yıldırım, Cuma Ali Dinke.

 

 

 

AA

Read Previous

Kosova, yolsuzlukla mücadelede AB’den olumlu değerlendirme bekliyor

Read Next

Türkiye’deki seçimlerin Makedonya oylaması bayramda yapılacak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *