“Bakanlık teklif edip oy vermemek tarihte görülmemiş bir şey”

Kuzey Makedonya Avrupa İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bojan Mariçiç, ana muhalefet partisi VMRO DPMNE’nin teknik hükümet tutumunu sert bir dille eleştirdi.

SDSM’nin Uluslararası İşbirliği Sekreteri ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bojan Mariçiç, TV24’te katıldığı bir programda, VMRO-DPMNE’nin ciddiyetsiz ve çifte standartlı olduğunu, muhtemelen demokrasinin tarihinde bir hükümette bakanlar öneren ancak o hükümet için çekimser oy kullanan benzersiz bir durum olduğunu belirtti.

VMRO DPMNE’nin tutumunun muhtemelen demokrasinin tarihinde, bir hükümette bakanlar önerip de o hükümet için çekimser oy kullanmış benzersiz bir durum olduğunu kaydeden Mariçiç, “Her zaman seçimleri kaybedeceklerini hissettiklerinde bunu yaparlar. Neden? Eğer tüm anketler onlara göre veya tüm kendi anketleri onlara göre büyük bir avantaj gösteriyorsa, o zaman neden teknik bir hükümeti oluşturup, 4 yıl önce olduğu gibi ona oy vermesinler ve herkes kendi konseptiyle seçimlere girsin diye.” değerlendirmesinde bulundu.

VMRO-DPMNE’nin bu şekilde sadece ciddiyetsiz ve çifte standartlı olmadığını, aynı zamanda seçim sonuçlarından korktukları için bu taktiği uyguladıklarını belirten Mariçiç, SDSM’nin Avrupa cephesinin lideri olarak, bu Avrupa cephesinin konseptini duyurduğunu ve gelecek seçimler için bunun kazançlı formül olduğunu vurguladı.

Read Previous

Kosova’da yolcu otobüsü kontrölden çıktı; 3 yaralı

Read Next

Geçen yılın Ocak ayından Eylül ayına kadar çoğu psikolojik olmak üzere 1.166 aile içi şiddet vakası bildirildi