Bakan Furkan Çako Köprülü’yü ziyareti etti

Haftasonu, Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Çako ve Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kadır Salih, bir takım ziyaret ve görüşmeler gerçekleştirmek üzere Köprülü şehrini ziyaret etti.

Bakan Furkan Çako kabinesinden yapılan yazılı açıklamada şunlar belirtiliyor:

“Ziyaret çerçevesinde ilk olarak Köprülü’de bulunan ve Türk iş adamları tarafından satın alınan “Kiro Kuçuk” tuğla fabrikasına ziyarette bulunan‎ Bakan Furkan Çako ve Genel Müdür Kadır Salih, fabrika sahipleri olan Abdürrahim Bayraktar ve Vasıf Bilgin ile birlikte fabrikada bulunan üretim ve teknik bölümleri dolaşarak fabrika sahipleri ve yetkililerinden yapılan son çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan cako Haber icinde 21.03

Birçok yeni yatırımın ve modernizasyonun yapıldığı tuğla fabrikasında, ileriye yönelik planlanan çalışmalar neticesinde ek olarak yeni istihdam yerlerinin sağlanacağı müşade edildi. Fabrika ayrıca, yeni üretim tesisinin onarılması ve istihdamların çoğalmasıyla birlikte, hem şehir hem de ülke ekonomisine artı puan kazandıracak bir adım olarak değerlendirilmkete.

‎Köprülü’ye düzenlen ziyaret daha sonra Köprülü’deki soydaşlarımızla gerçekleştirilen görüşmeyle devam etti. Aynı günün akşamında Türk Demokratik Partisi Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Çanakkale Şehitleri” anma Programına katılım gerçekleştirdi.”

Read Previous

Cumhurbaşkanı İvanov: “Çatışmalar olduğu sürece Makedonya sığınmacı krizine maruz kalacak”

Read Next

Özel Yetkili Savcı Meclis Komisyonu toplantısına katılmadı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *