AYM Eski Başkanı Murat, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, İslam Dünyası Anayasa Yargısı Konferansı kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Salih Murat, Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen İslam Dünyası Anayasa Yargısı Konferansı Açılış Kongresi’ne katıldı.

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Murat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

İstanbul’da İslam Dünya’sı Anayasa yargı konferansına katılmaktan ve tarihe tanıklık etmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim.

Konferansın onur konuğu kıymetli Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiyle, Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Prof. Dr. Zühtü Arslan, Danıştay Başkanı Sayın Zeki Yiğit, Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Şaban Yılmaz beyin eşliğinde bir görüşme gerçekleştirdim.

Türkiye’nin ve bilhassa kıymetli dostum Cumhurbaşkanımızın bugüne kadar ülkemiz Kuzey Makedonya ile Türkiye devletleri arasında dostluğa ve kardeşliğe, soydaşlarımız konumuna ve tüm insanımımıza yıllarca verdikleri desteklerden ötürü teşekkürlerimi ilettim.

Ayrıca yakın bir zamanda kutladığımız 21 Aralık Milli Bayram çoşkusunu, soydaşların durumunu, Türkçenin önemini ve kültür varlığımızın değerini dile getirdim. Bu değerlere ilgi ve alakalarından dolayı soydaşlarımız adına kendilerine teşekkürlerimi sundum.

İki devletin ve insanının dostluğu baki olsun.

Read Previous

Schmidt: “Mladic ve Karadzic birer kahraman değil savaş suçlusu”

Read Next

Kosova 2023’te NATO’nun Barış için Ortaklık programına üye olmayı hedefliyor