Makedonya-Türkiye Ticaret Odası (MATTO) Genel Başkanı, Türkiye’nin Manastır Fahri Konsolosu ve ülkedeki birçok yatırımın sahibi Aydoğan Ademoski, Ramstore Makedonya’nın % 100 hisselerini satın aldı.

Migros Ticaret A.Ş. tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Kuzey Makedonya’da faaliyet göstermekte olan bağlı ortaklığımız Ramstore Macedonia DOO (“Ramstore Makedonya”) 1 Ocak-30 Eylül 2020 dönemi itibarıyla Şirketimizin konsolide satışlarının yaklaşık yüzde 1,2’sini oluşturmaktadır. Bağlı ortaklığımız, Kuzey Makedonya’da alışveriş merkezi işletmeciliği ve perakende operasyonları ekseninde faaliyet göstermektedir.” denildi.

Açıklamada, “Şirketimizin büyüme hedefleri ve faaliyet gösterdiği pazarlarda odaklanma stratejisi doğrultusunda, Ramstore Makedonya operasyonlarına yönelik yeniden değerlendirme yapılmıştır. Değerlendirme neticesinde, Ramstore Makedonya’nın %99 hissesine sahip olan, bağlı ortaklığımız Ramstore Bulgaria EAD’nın (Ramstore Bulgaristan”) %100 hissesinin CITY PLAZA DOO Skopje’ye (“Alıcı”) satışı için görüşmelere başlanmış olup, alıcı ile Şirketimiz arasında söz konusu satışa ilişkin bir ön sözleşme imzalanmıştır. Konuya ilişkin hisse devir sözleşmesi imzalanmasına yönelik görüşmeler devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

KAP’a gönderilen açıklamada, “Şirketimizin meşru çıkarlarının zarar görmemesi ve yatırımcıların yanıltılmasına yol açmaması amacıyla bu konuya ilişkin yapılacak görüşmelerin kamuya açıklanmasının ertelenmesine ilişkin daha önce karar alınmıştır.” denildi.

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin tekrar yeni bir anayasayı tartışmasının vakti gelmiştir

Sonraki Haber

“Bulgaristan’da Kültür Hayatımız” Konulu Yarışma Düzenlenecek