Astronotlar için geliştirilen silah ortaya çıktı

Sovyetler Birliği’nin yıllar önce astronotları için geliştirdiği silah gün yüzüne çıktı. Uzayda kozmonotların kendilerini korumaları için geliştirilen silah ne yazık ki uzaya çıkma fırsatına kavuşamadı. Ayrıca geliştirilen silahın amacı öldürmekte değil.

Uzayın derinliklerinde yeni keşifler için uzaya çıkan Astronotlar kimsenin bilmediği ve daha önce gitmediği yerleri keşfetmeye devam ediyor. Karşılaşılabilecek birçok tehlikeye karşı güvenlik önlemlerini alan astronotlar, bilmedikleri bir ortamda hayatta kalabilmek için tüm imkanlardan faydalanıyorlar.

Sovyetlerde uzayda astronotlarının can güvenliğini saplamak için, yıllar önce uzayda kullanıma uygun olacak bir lazerli tabası tasarladığı ortaya çıktı. Lakin Soğuk Savaş döneminde tasarlanan bu tabancanın uzaya hiçbir zaman çıkarılmadı ve gün yüzüne de çıkarılmadı.

Rus medyasında yer alan haberlere göre ve silah hakkında ortaya çıkan bilgiye göre ‘lazer tabancası’ kozmonotların kendilerini savunması için tasarlandı. Lakin silahın ölümcül bir gücü bulunmuyor. Söz konusu tasarlanan silah ateşlendiğinde sensörleri ve optik cihazları kör ediyor.

Read Previous

Yunanistan’ın ‘darbe’ iki yüzlülüğü

Read Next

74 şuta sadece iki gol

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *