Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat Kutlama Mesajı Yayınladı

Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“21 Aralık Makedonya Türkleri’nin Milli Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Varlığımız, bu toprakların canlı tapusu ve zenginliğidir. Birliğimizden, varlığımızdan, milli ve manevi değerlerimizden taviz vermeyip, bir olalım, kardeş olalım, hep birlikte daha güçlü bir Makedonya’ya sahip olalım. 

Dayanışma içerisinde, başta öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve tüm halkımızla birlikte geleceğe daha güçlü hareket etmemiz gerekmektedir. Rabbim birliğimizi bozmasın.

Toplumun tüm sahalarında asimile olmadan entegre olmamız, dışardan varlığımıza gelecek her türlü tehlikelere karşı bütün halkımız birlik içinde olup daha güzel ve farklı bir Makedonya taplosunu çizmemiz gerekmektedir. Bu zamana kadar, varlığımızın bu noktaya kadar taşınmasında, başta MATÜSİTEB olmak üzere, emeği geçen herkeze teşekkürlerimi sunuyorum”.

 

 

Read Previous

Şans Mı? Bedel Mi? “Fettah Efendi”

Read Next

Mehmet Samsakçı: “Kelimeler, Kişiliğimizin ve Kimliğimizin En Değerli Unsurudur”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *