Akıllı ekranlar artık motorsikletinizde

Motorsikletiniz ile yolda giderken, telefonunuza gelen çağrı veya mesajların göz önünde olmasını istiyorsanız, Samsung’un yeni akıllı rüzgarlığı ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir.

Giyilebilir cihaz konseptinin büyümüş hali olarak niteleyebileceğimiz akıllı ekranlar, telefonunuza bağlanarak gerekli bilgileri veya bildirimleri kullanıcıya sunması ile biliniyor. Daha çok araçların ön kısmına yerleştirilen akıllı ekranlar, rüzgarlığa yansıtma yapabilen veya dahili ekranında bilgileri gösterebilen yapılarda karşımıza çıkıyor.

Samsung, motorsiklet sürücülerinin de akıllı ekranlara ihtiyacı olduğunu düşünmüş ve Samsung Smart Windshield adında akıllı bir rüzgarlık geliştirmiş. Ön kısma yerleştirilen büyük ekran, WiFi üzerinden akıllı telefona bağlanarak gelen aramalar, mesajlar, mailler gibi bildirimlerin yanısıra navigasyon gösterimi de yapabiliyor. Ekranın nasıl bir donanımı mevcut ve bataryası ne kadar idare edebiliyor henüz belli değil. Muhtemelen halen geliştirme aşamasında olan bir proje.

Sürücünün, gelen bildirimleri görebilmesi için dikkatini biraz aşağı kaydırması gerekiyor. Bu da, uzun mesajlar sırasında sürüş güvenliğini tehlikeye atabilecek nitelikte. Samsung’un bu yeni projeyi ne zaman hayata geçireceği ise bilinmiyor.

donanım haber

Read Previous

Alkışlar Johan Cruyff için

Read Next

Audi’nin 2016’da yarışacağı R18 tanıtıldı

One Comment

  • The assignment submission period was over and I was nervous, baccaratcommunity and I am very happy to see your post just in time and it was a great help. Thank you ! Leave your blog address below. Please visit me anytime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *