Alternativa Partisi Genel Başkanı Afrim Gaşi ve Kültür eski Bakanı ve milletvekili Hüsnü İsmail’den oluşan Alternativa heyeti Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü.

TBMM Başkanı Şentop ile gerçekleşen görüşmede Kuzey Makedonya ve bölgedeki son gelişmeler, iki ülke arasındaki güncel siyasi-diplomatik ilişkiler ile Türk halkının Kuzey Makedonya’daki halklarla ilişkileri ele alındı.

Gaşi ile Şentop toplantısında aynı zamanda, Kuzey Makedonya’nın Avro-Atlantik süreci ile Türkiye’nin genelde Balkanlar ve özelde Kuzey Makedonya’ya yönelik güçlü diplomatik rolü de konuşuldu.

TBMM Başkanı Şentop, merkez sağda yer alan siyasi parti olarak Alternativa’nın Arnavutlar ve Türkler arasındaki dostluk ve kardeşlik köprülerinin kurulmasındaki yapıcı ve verimli rolünden ötürü genel başkan Gaşi’ye dostane teşekkürlerini ilettiği belirtildi.

Alternativa Partisi’nden yapılan açıklamada, tarafların bu tür dostane görüşmelerin gelecekte de devam etmesi hususunda mutabık kaldığı ifade edildi.

Önceki Haber

Bulgaristan’da aşılama kampanyası 27 Aralık’ta başlayacak

Sonraki Haber

Yunanistan’ın İyon Denizi’ndeki kara sularını 12 mile çıkarma planı