Adem Özköse’nin Eserleri Arnavutça’ya çevrildi

Türkiyeli Yazar ve Gazeteci Adem Özköse’nin 3 kitabı Alsar Vakfı tarafından Arnavutça’ya kazandırıldı.

Kitapları Türkiye’de özellikle gençler tarafından büyük ilgi gören Yazar ve Gazeteci Adem Özköse’nin kitaplarından “Cennete Otostop”, “Esir” ve “Sefer” Arnavutça konuşulan tüm Balkan ülkelerinde okurlarla buluştu.

Özköse’nin “Cennnete Otostop” isimli eserinde yeryüzünün farklı coğrafyalarından İslam’a girenlerin öyküleri anlatılırken, “Esir”de Türk gazetecinin belgesel çekmek için gittiği Suriye’de çeteler tarafından kaçırılıp Esed yönetiminin zindanlarında geçirdiği günlerden bahsediliyor.

Alsar Vakfı’nın yayınlarından çıkan bir diğer kitap olan “Sefer'”de ise Adem Özköse’nin dünyanın dört bir yanına yağtığı seyahatler anlatılıyor.

Yazar- Adem Özköse Kimdir?

1978 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Gazeteciliğe 2004 yılında Vakit Gazetesi’nde başladı.

Başta Irak, Afganistan, Patani, Keşmir, Suriye, Güney Lübnan, Gazze, Darfur ve Moro olmak üzere dünyanın birçok savaş ve kriz bölgesinde gazetecilik yaptı.

2007-2011 yılları arasında Suriye’nin başkenti Şam’da dört sene kalarak Gerçek Hayat Dergisi’nin Ortadoğu Temsilciliği’ni yürüttü. Sancaktar Dergisi’ni çıkaran kadroda yer aldı.

Diriliş Postası’nda günlük yazılar yazdı. Dünyanın dört bir tarafına yaptığı uzun yolculuklar belgesellere dönüştü. Bu belgeseller başta TRT olmak üzere birçok televizyon kanalında gösterildi.

Read Previous

Yunanistan’da işçi ve memurlar 24 saatlik greve gitti

Read Next

Üsküp’te çekilen Balkan Ninnisi final yapıyor