24 Vesti TV’si anchormani Edin Haydarpaşiç: “Türkiye’nin nüfusu Türkiye’yi sevenler kadardır”

“Türkiye, Avrupa’da sebze ve meyvede en büyük üretici konumunda.”

“Türkiye, dünyanın en büyük fındık üreticisi. Türkiye‘de üretilen ürünün yaklaşık yüzde 80-85’i ihraç ediliyor.”

“Forbes dergisine göre Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi  86 yaşındaki Semahat Sevim Arsel 2.6 milyar dolarla en zengin Türk kadını.”

Türkiye, Çin ve Hindistan’ın ardından yılda yüzde 5 ortalama ile dünyanın en hızlı büyüyen üçüncü Avrupa’nın ise birinci ekonomisi.”

“Antalya en temiz plajlar sayısı açısından dünya rekorunun sahibi.”

İlk bakışta bu bilgiler Türkiye hakkında internetten alınan istatistik rakamlar gibi gözüküyor. Ancak hiç de öyle değil. Bu bir protesto şekli. Ankara’daki terör saldırısını Makedonya vatandaşlarının bir kısmı profil resmine Türk Bayrağı ekleyerek kınadılar. Gazeteci Edin Haydarpaşiç ise terörü farklı bir şekilde ayıpladı.

Makedonya’nın en tanınmış sunucularından ve “24 Vesti” Televizyonu’nun anchormani  Edin Haydarpaşiç  kişisel facebook profilinde Türkiye ili ilgili onlarca haber paylaşarak Ankara’daki terör saldırısını kendine has üslubuyla kınadı.

TİMEBALKAN portalına özel açıklama yapan Edin Haydarpaşiç, “Paylaşımlarım karanlığa karşı yapılan “ışıklı” protesto anlamına geliyor. Vurgulamak istediğim şu; Türkiye’nin çok sayıda parlak noktası var, güzellikleri, başarıları, bunu kimse yadsıyamaz.” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda, Türkiye ile ilgili istatistik bilgilerin, bir şekilde tutkusu olmaya başladığını söyleyen Edin Haydarpaşiç, bu tutkusunu kullanarak, Türkiye’nin, Mardin’den İstanbul’a, Trabzon’dan Antalya’ya kadar çok zengin bir kültürünün olduğunu göstermek istediğini vurguladı.

“24 Vesti” Televizyonu’nun anchormani  Edin Haydarpaşiç, “Arkadaşlarımın büyük bir kısmının mutlaka Türkiye’deki tatil, İstanbul, Türkiye futbolu ve Türk yemeklerine ilişkin bilgisi var. Dolayısıyla yaptığım son paylaşımlar ile modern Türkiye ile ilgili daha az bilinen yerler için fotoğraf destekli paylaşımlar yaptım. Göbekli Tepe’yi, Trabzon’un güzelliklerini, büyüyen Türkiye ekonomisini, plajları ve mimari yapılara önem verdim” şeklinde konuştu.

Ankara’daki terör saldırısını Türkiye’nin güzelliklerini paylaşarak kınayan Edin Haydarpaşiç, Türkiye’nin samimi dostu olduğunu vurguladı.

Haydarpaşiç, “Ankara’daki saldırıyı kınayarak, Türkiye’nin  ve Türk halkının üzüntüsünü paylaşıyorum. Dilerim bu “ışık düşmanlarının” son saldırısı olur. Türkiye’nin nüfusu sadece 80 milyondan ibaret değildir, Türkiye’nin nüfusu, Türkiye’yi sevenler ve saygı gösterenler kadardır. Türkiye’nin samimi dostu olarak, sevenler ve saygı gösterenler arasında bende varım” ifadelerini kullandı.

Hüsamettin Gina

Read Previous

Prizren’de tarihi gün, Erdoğan canlı bağlantıyla cami açtı

Read Next

Kartal ligin zirvesine yerleşti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *