23 Nisan Çocuk Bayramı Üsküp’te coşkuyla kutlandı

Yeni Yol Güzel Sanatlar Derneği (KGSD) ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde bugün Üsküp Opera ve Bale Salonu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması düzenlendi.

TİMEBALKAN

Yeni Yol Güzel Sanatlar Derneği (KGSD) ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde bugün Üsküp Opera ve Bale Salonu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması düzenlendi. Programa, TİKA Makedonya Program Koordinatörü Aytekin Ayden, M.C. Devlet Bakanı Adnan Kahil, T.C. Üsküp Büyükelçiliği Üçüncü Katipleri Cemile Burcu Kalender Demirdügen ve Kübra İyiiş Akgün, Yeni Yol Derneği Başkanı Salaydin Zekir ve çok sayıda öğretmen, öğrenci ve ebeveyn katıldı.

Üsküp’te düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması hakkında Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nden yapılan açıklamada, “Bugün burada 1947 senesinden bugüne Makedonya’da faaliyet gösteren Yeni Yol Derneği ve Üsküp Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleştirilen 23 Nisan Çocuk Bayramı Programı kapsamında bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir” ifadeleri yer alırken enstitü olarak daha güzel, daha huzurlu, daha sevgi dolu bir dünya için hep birlikte çalışmalar yürütmeye devam edileceği vurgulandı.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Çocukların mutlu olmadığı bir dünyada mutlaka yanlış giden bir şeyler vardır anlayışıyla bu yanlışları tespit etmek, ifade etmek, düzeltilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışmaktayız. Bu bağlamda sizin de malumları olduğu üzere Makedonya’da şehir şehir, köy köy dolaşarak çocuklarımıza yönelik Türk Masal Saati gibi birçok etkinlik düzenlemekteyiz. Değerli minikler Türkiye Cumhuriyeti ve Makedonya Cumhuriyeti siz çocuklara emanettir. Ülkelerimiz arasındaki kardeşlik köprülerimizi gelecekte sizler kuracaksınız. Onun için şu an siz de bulunduğunuz dönemin kıymetini bilin. Annelerinizin, babalarınızın, öğretmenlerinizin sizler için en iyisini yapmaya çalıştığını emin olun. Sizin için atan bu kalpleri asla kırmayın. Babanızı, annenizi, öğretmenlerinizi incitmeyin ve güzel Türkçemizi en iyi şekilde öğrenin.”

Programında sonunda Yeni Yol Derneği Başkanı Salaydin Zekir tarafından okul müdürlerine plaket takdim edildi.

Programda ilkokul öğrencileri hazırladıkları gösterimlerle izleyicilerden büyük alkış topladılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Makedonya genelinde farklı etkinliklerle coşkuyla kutlanıyor.

Read Previous

“Eko-devriye” Dünya Günü’nde Üsküp Şehir Parkı’nı temizledi

Read Next

23 Nisan Çocuk Bayramı Merkezi Töreni Kalkandelen’de düzenlendi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *