• BUGÜN 16/31
 • Yerel seçimler aday listeleri için son gün

  September 14, 2017 | 10:42

  2017 Yerel seçimleri için aday listelerinin belediye seçim komisyonlarına ulaştırılma süresi bu gece yarısında sona eriyor.

  15 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek olan yerel seçimler için aday listelerinin en geç bu gece yarısına kadar belediye seçim komisyonlarına ulaştırılması gerekiyor. Listelerin teslim edilmesinden sonra belediye seçim komisyonları 48 saat içinde adayların seçim kanununa uygunluğunu tespit edecek.

   Aday listelerini ulaştıranlara usulsüzlükleri gidermek için yine iki gün süre tanınacak. Bu süre içinde usulsüzlüklerin giderilmemesi halinde adaylar, belediye seçim komisyonu tarafından dışlanacak. Belediye seçim komisyonu  aday tek listesinin oluşturulması için en geç 16 Eylül’e kadar Devlet Seçim Komisyonu’na (DSK) ulaştırması gerekiyor. Seçim programına göre partilerin sıra kurası 18 Eylül’de yapılacak.

  Belediye seçim komisyonu, meclis üyesi adayları ve belediye başkan adayları listelerini en geç 21 Eylül’e kadar açıklaması gerekiyor.

   

  15 Ekim’de düzenlenecek olan 6. yerel seçimler, 80 belediye ve Üsküp Büyükşehir Belediyesi’nde 3 bin 480 oy kullanma yerinde gerçekleşecek.

  Seçim kampanyası 25 Eylül gece yarısında başlayıp 13 Ekim’de sona erecek.

  Шестите локални избори се закажани за 15 октомври, а ќе се спроведуваат на 3.480 избирачки места во 80 општини и во Градот Скопје. Изборната кампања ќе почне на 25 септември на полноќ и ќе заврши на 13 октомври.

  Yorum Yap