• BUGÜN 16/31
 • Yaz kursu öğrencileri sertifikalarını aldı

  July 13, 2018 | 19:34

  Ensar Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin başkent Üsküp’te 6-9 yaş arası çocuklara yönelik düzenlediği yaz kursu bugün düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.

  TİMEBALKAN

  Ensar Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 6-9 yaş arası çocuklara yönelik düzenlediği yaz kursu bugün düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi. Çocuklar 3 hafta boyunca yaz kursunda öğrendiklerini düzenledikleri program ile ebeveynlerine sundu. Çocuklar, öğrendikleri duaları, şiirleri ve öğütleri anne babalarının önünde okudu.

  Yaz kurslarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ensar Derneği Kız Yurdu Müdürü Hafız Kadriye Süleyman, “Ensar Derneği olarak 2007’den itibaren başlattığımız yaz kurslarımız bu yıl Ensar 2018 Yaz Kursları olarak devam etmektedir” dedi. İki gruba yönelik kursların düzenlediklerini belirten Süleyman, “Birinci grup yaz kurslarımızı Ensar Kız öğrenci yurdunda düzenlemekteyiz. İkinci grup yaz kursları ise Ensar ve Köprü Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 10-14 yaş arası çocuklara hitap ediyor.  Birinci grup yaz kurslarımızda 6-9 yaş arası çocuklarımız katılabiliyor. Yaz kurslarımızın içerisinde 2018 Ensar Yaz Kursları ‘nda 6 eğitmen eğitmenik yaptı. 35 öğrencimiz kayıtlı olarak kurslarımıza başladı. Kursları içeriği olarak Değerler Eğitimi, Ahlak, İbadet, Siyer gibi minik çocuklara yönelik hem yaz aylarını güzel bir şekilde değerlendirmeleri açısından eğlenceli bir yaz kursu geçirmeleri farklı sosyal etkinliklerle birlikte 3 hafta boyunca kurs süresi düzenlendi” bilgilerini paylaştı.

  Bu süre içerisinde İslam sanatlarını tanıtmak amacıyla Ebru sanatıyla ilgili kurslar da verdiklerini kaydeden Hafız Kadriye Süleyman,”Bir de Üsküp’ün tarihi mekanlarını da görebilmek, o mekanlarda biraz eğlenmek, öğrendiklerini orda tekrarlamak amacıyla da günübirlik olarak Üsküp’ün tarihi mekanlarını gezme fırsatları oldu. Bu vesileyle de 25 Haziran’da başlatmış olduğumuz Ensar 2018 Yaz Kurslarımızın sertifika dağıtım töreniyle onların 3 hafta içerisinde aldıkları eğitimlerinin kısa bir özetini aileleriyle paylaşmak üzere hem Üsküp halkıyla paylaşmak üzere küçük bir töreni Üsküp’ü fetheden kumandan Yiğit Paşa’nın kültür merkezinde düzenlemeyi uygun gördük. Buranın hem ortamı hem manevi atmosferi hem de çocukların cıvıl cıvıl sesleri güzel bir tören yaşamalarına hem ailelerin hem Üsküplülerin vesile oldu” şeklinde konuştu.

  Yaz kurslarına katılan İbrahim İbrahim Ensar Derneği’nin yaz kurslarına ilk kez katıldığını söylerken, “Gerçekten vaktim çok dolu dolu geçti. Yeni arkadaşlar edindim, güzel arkadaşlarım oldu. Bu benim için büyüdüğümde bir avantaj olacak. Daha çok arkadaşım olacak. Kursta duaları öğrendik, peygamberlerin hayatlarını öğrendik, sayıgı, dürüstlüğü öğrendik” ifadelerini kullandı.

  Kurs boyunca çok eğlendiklerini söyleyen Ezher Hasip ise “Bu sene ilk defa katılıyorum bu kurslara. Yeni arkadaşlar edindim, yeni kankalarım oldu. Kursta duaları, sevgiyi, saygıyı, arkadaşlığı öğrendik” dedi.

  Sertifika töreninde, İkinci grupta düzenlenen 15 Temmuz konulu şiir ve resim yarışmasında dereceye giren çocuklar şiirlerini okudu ve resimlerini sergiledi.

  Yaz kursu 25 haziran – 13 temmuz tarihleri arasında 6-9 yaş arası kız ve erkek çocuklarına yönelik düzenlendi.

   

  Yorum Yap