• BUGÜN 16/31
 • TAZİYE: Prof. Dr. Remzi Nesimi vefat etti

  February 6, 2018 | 11:39

  Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) kurucularından Prof. Dr. Remzi Nesimi Hakk’ın rahmetine kavuştu. Vefat eden Nesimi için, Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bürge bir taziye mesajı yayınladı.

  Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin (İBU) kurucularından olan Prof. Dr. Remzi Nesimi vefat etti. AK Parti İstanbul Milletvekili ve ÜSKÜP Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin BÜRGE bir yayınladığı taziye mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Yarım asırlık bir zaman dilimi içerisinde, aydın kişiliği ile bilinen, eğitim alanında bir meşale olan Prof. Dr. Remzi NESİMİ’nin vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

  ÜSKÜP Eğitim ve Kültür Vakfı ve Uluslararası Balkan Üniversitesi kurucularından olan Prof. Dr. Remzi NESİMİ, Üniversitemizin vizyonu olan seçkin bir eğitim yuvası olma, aynı zamanda da UBÜ’nun profesyonel ve bilimsel anlamda, ilk proğramlarının hazırlanma aşamasındaki katkıları takdire şayandır.

  ÜSKÜP Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, bu acı günde, Cenâb-ı Hak’tan merhuma rahmet, aile fertlerine, dava arkadaşlarına, öğrencilerine, ülke içinde ve dışındaki akademik çevreye başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

  Her alanda göstermiş olduğu gayretleri sonucunda, ismi herzaman hayırla yâd edilecektir!”

  Yorum Yap