• BUGÜN 16/31
 • “Mutlu Yıllar” Oyunu Pazar günü yeniden oynanacak

  February 1, 2018 | 11:59

  MK Türk Tiyatrosu, 4 Şubat Pazar günü, saat 20.00’de Boyan Trifunovski’nin yönettiği “Mutlu Yıllar” adlı oyunu tekrardan sunacak.

  MK Türk Tiyatrosu, 4 Şubat Pazar günü, saat 20.00’de Komedi Tiyatrosu’nda Daniel Harms ve David İves’in motiflerine göre Boyan Trifunovski’nin yönettiği “Mutlu Yıllar” adlı oyunu tekrardan sunacak. Mutlu Yıllar oyununda Funda İbrahim, Nesrin Tair, Zübeyde Ali,Emine Halil, Selpin Kerim, Cenap Samet,  Neat Ali, Aksel Mehmet, Edin Yakupoviç, ve Berheda Reşit sahne alacak.

  Yönetmenliğini Boyan Trifunovski’nin yapacağı “Mutlu Yıllar” oyununda, yönetmen asistanı Sibel Abdiu, sahne tasarımı Lyupço Yovanov, kostüm tasarımı Elena Vangelovska ve Antonia Guginska Yordanovska, müzik Adi İmeri, kareografi Aleksandra Koçovska Naçeva’ya ait.

  “Mutlu Yıllar” oyunu yönetmeni Boyan Trifunovski Mutlu Yıllar oyununu şu sözlerle anlattı:

  “Dünya’nın kendi kendini yoketme “istediğini” araştıran bir sanatçı rahatça yaratabileceği ve düşünebileceği zihinsel bir boşluk oluşturur. Onun o zihinsel odasında bir piyano vardır ve içerde, bizi kendimize karşı gelmeye zorlayan şeyi bulma çabasında, kendi ataları ve varisleri ile iletişime geçer. Onun hayal dünyasında, sürekli 12ye 5 kala, yılbaşından önce, 10 mason Kharms’ın ve Ives’ın dili alaycılığıyla, kendi kendileriyle yüzleştikleri bir içgözlem atmosferi yaratırlar. İnsan insanın kurdudur, ucuz bir tavşan kostümüyle kötü maskelenmiş bir kurt. Kendini tanıma ve yaratıcı etkileşimde üretken olmayan fikirlerin ortadan kaldırılması sürecini tanımlama girişiminde bulunan bir laboratuar. İçindeki insanlık dışı davranışa karşı gelen insan. Ölüme, sanatın bir mecazı olan piyano ile karşı gelen insan.”

  Yorum Yap