• BUGÜN 16/31
 • Mamuşa’da eğitim kalitesine destek

  March 15, 2019 | 01:01

  Mamuşa Belediyesi’nde bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunan Prizren Belediyesi Türkçe Eğitim için üst düzey yetkili Ferdi Kovaç eğitim konusunda mevcut durum hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

  Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç,  makamında kabul etiği Ferdi Kovaç’la Mamuşada’ki eğitim durumu hakkında görüş ve düşüncelerini bildirdi. Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç belediyenin bütün çalışmaları arasında eğitimi en öncelikli olarak gördüklerini ve kaliteyi artırmak adına desteklerini artırarak sürdüreceklerini ifade etti.

  Önümüzdeki dönemde ailelere de okul aile birliği konusunda çeşitli bilgilendirme toplantıları düzenleyerek çocukların eğitim sürecinde aileleri de aktif kılacaklarını belirti.

  Ferdi Kovaç daha sonra Mamuşa Belediyesi Eğitim Müdürü Cafer Morina ile görüştü, Türkçe eğitimin geleceğiyle ilgili tecrübelerini paylaşan eğitim müdürü, diğer belediyelerde yapılan bazı örnek çalışmaları Mamuşa Belediyesi’nde de uygulamaya koyacaklarını söyledi.

  Mamuşa “Anadolu” İlköğretim okulunu ziyaret eden eğitim yetkilileri, okul müdürü Milazim Mazrek tarafından karşılandı. Okulu gezdiren müdür çalışmaları hakkında bilgi verdi.

  Yorum Yap