• BUGÜN 16/31
 • Kırcaali’den bir grup vatandaş, Avrupa Parlamentosu’na misafir oldu

  September 11, 2019 | 13:02

  Kırcaali’den bir grup vatandaş, Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu’nu resmi ziyarette bulundu.

  Kırcaaliler, ziyaret sırasında kurumun yürüttüğü çalışmalara yakından şahit olma ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisinin Avrupa Parlamentosundaki milletvekilleri ile görüşme fırsatı buldular.

  Brüksel’de onlara Avrupa Birliği’nin tarihi ve işleyişi, Parlamento toplantıları, Avrupa Parlamentosu’nun yetkileri ve politik rolünün yanı sıra yeni oluşturulan Avrupa’yı Yenile Grubu’nun faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

  Kırcaali grubuna HÖH’ü temsil eden AP üyelerinin yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi veren İlhan Küçük, “Ulusal açıdan sorumlu bir delegasyon olarak bizler ne çığlık atıyoruz ne de körü körüne siyaset yapıyoruz, bizler diyalog yürüterek yapıcı bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

  Kırcaalilerin ziyaret programında Flaman Liberal Demokrat Parti (Open-VLD) Genel Merkezini ziyaret vardı. Orada Belçika siyasetinin önemli bir ismi olan Liberal Enternasyonal Eski Başkanı, Avrupa İçin Liberaller ve Demokratlar İttifakı’nın (ALDE) devamı olduğu Avrupa Liberal, Demokrat ve Reformcu Partisi’nin(ELDR) eski Başkanı ve birçok dönemde Avrupa Parlamentosu milletvekilliği yapan Anemie Nates ile görüşme fırsatı buldular. Görüşme sırasında Avrupa’daki liberallerin karşılaştıkları zorluklar tartışıldı. İlhan Küçük, HÖH ile uzun süredir birbirlerini desteklemeye devam eden Open-VLD’e teşekkür etti. Anemie Nates, bunun HÖH’ün girişimi üzerine Bulgaristan’ın temsilcileriyle yapılan üçüncü görüşme olduğunu ve bu sürekliliğin iki parti arasındaki ilişkilerin sürdürülebilirliğini artıran şey olduğunu belirtti.

  Kırcaalili grubun, Avrupa Parlamentosu ziyareti önemli bir ana- Avrupa Komisyonu’nun üyelerinin sorumluluk alanlarını açıkladığı güne denk geldi.

   

   

  Kırcaalihaber

  Yorum Yap